Виїзна сесія обласної ради та нагородження в конкурсі на кращий малюнок «Ліс домівка для тварин»
25.01.2012
Інформація щодо проведених заходів з охорони лісу від пожеж, лісопорушень, браконєрства. Оперативний моніторинг ЗМІ щодо діяльності ДП «Коломийський лісгосп» станом на 01.11.2016 року.
26.01.2012
Показати всі

Дбають про душу планети

Ліс – справжній, живий скарб нашої землі. Важко переоцінити значення, яке відіграє лісове господарство для економіки держави, як і чинник величезного позитивного природного і екологічного впливу на навколишнє середовище. Недаремно кажуть, що ліс – це душа всієї планети. А відповідальність за те, щоб його берегти і примножувати несуть лісівники. Отож, напередодні професійного свята, Дня працівника лісу, ведемо розмову з директором ДП «Коломийський лісгосп» Василем Синітовичем.
– Пане Василю, одне з найважливіших завдань лісгоспу є відновлення лісів, підвищення їх продуктивності, наскільки затратна ця справа? Що зроблено в цьому напрямі?
– Цьогоріч ми провели посадку лісових культур на землях державного лісового фонду на площі 80 га. Також проводили догляд за лісовими культурами на площі 397 га, на що витратили 257 тис. грн. Затрати на рубки догляду в молодняках склали 151 тис. грн. Щоосені ми, зазвичай, засаджуємо 15-20 га, але якщо й далі стоятиме така посушлива погода, не ризикнемо. Утім, ми уже подбали про підготовку грунту під майбутні посадки – провели оранку.
– Гордість лісгоспу – лісонасіннєва плантація, де вирощуєте унікальні породи дерев. Знаємо, що вирощений посадковий матеріал користується неабияким попитом в інших лісових господарствах України.
– Так, ми реалізовуємо насіння у дев’ять областей України. Цьогоріч весною на площі 2,5 га було закладено плантацію модрини європейської другого порядку. У перспективі плануємо розширити плантації модрини європейської до 5 га та на площі 15 га плантації дугласії зеленої, ялиці білої, ялини європейської. Ці плантації стануть постійною базою для одержання селекційного насіння, що дасть змогу докорінно поліпшити продуктивність та якість наших лісів. Від реалізації декоративно посадкового матеріалу ми вже отримали 29 тис. грн., а від реалізації насіння – 184 тис. грн.
– Не за горами зима і опалювальний сезон. Чимало хто вже подбав про твердопаливний котел, отож, вочевидь, у вас збільшився попит на дрова?
– Так, і якщо раніше ажіотаж, як правило, відчувався з початком опалювального сезону, то багато хто уже встиг придбати у нас дрова. Хочу наголосити, що ми розуміємо і потребу, і фінансову скруту людей, тож якщо для підприємств ціна за один м куб. 426 грн., то для населення – 262 грн.
– Лісгосп – одне з небагатьох підприємств, яке нині почувається стабільно, тож, вочевидь, у змозі подбати і про себе, і про державу, ще й іншим допомагаєте?
– Від початку року ми сплатили обов’язкових платежів та зборів до зведеного бюджету в сумі 4664 тис. грн., єдиного соціального внеску – 1504 тис. грн. Працює в лісгоспі 173 особи, середньомісячна зарплата на одного працюючого – 4638 грн. Наш колектив щомісяця свій одноденний заробіток перераховує колегам-лісівникам зі Сходу.
– Про що вдалося цьогоріч подбати, аби полегшити працю лісівників?
– Ми повністю перейшли на механізований догляд, тепер де трактор не пройде, даємо раду мотокосами. Подбали про механізований полив плантацій. Переобладнали лісовози. Плануємо придбати рубильну машину, щоб ефективніше використовувати деревину від рубок догляду. Зроблено багато, адже колектив у нас працьовитий, відповідальний, тут трудяться люди, які віддали улюбленій справі більшу частину свого життя. Серед кращих – тракторист на трелюванні лісу Печеніжинського лісництва Володимир Лазарук, лісничий Чернелицького лісництва Ігор Гринів, водій лісовозної автомашини транспортного цеху Петро Самокишин, майстер лісу Шепарівського лісництва Мирослав Милитчук – учасник АТО, представник славної династії лісоводів, лісоруб 6 розряду лісопункту Володимир Венц. З нагоди професійного свята складаю щиру вдячність усім працівникам, ветеранам лісового господарства за невтомну працю і самовідданість. Здоров’я, щастя, добра і достатку.
– Із задоволенням приєднуємося до вітань, адже ДП «Коломийський лісгосп» у числі найактивніших наших передплатників, отож, ми й надалі розповідатимемо про ваші здобутки й досягнення, про те, що наш зелений щит планети – у надійних руках.

Спілкувалися Валентина БЛИЗНЮК, Вікторія КОХАН.
Газета “Вільний голос” від 19 вересня 2016

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.