Звіт про фінансово-господарську діяльність за 1 півріччя 2018 року
28.03.2012
Ботанічний заказник загальнодержавного значення «Княждвірський»
30.03.2012
Показати всі

Командно-штабне навчання

30 серпня 2018 року на території Коломийського району проведено командно-штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту Коломийської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Івано-Франківської області.

Під час навчання з керівниками служб району було відпрацьовано питання: – організації роботи служб району під час загрози та виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з паводком, організація протиепізоотичних та карантинних заходів при виявленні захворювання свиней на АЧС (африканську чуму свиней) та ліквідація пожежі сухої трави (на площі 1 га) і пожежі в лісовому масиві (на площі 1 га) в урочищі «Велика Кам’янка», с. Годи-Добровідка Коломийського району.

В гасінні лісової пожежі брали участь працівники лісової охорони ДП «Коломийський лісгосп» та Воскресинцівського агролісгоспу, громада с. Годи-Добровідка.

Відпрацювання відбувалося згідно затвердженого плану взаємодії тактико-спеціальних навчань з ліквідації лісової пожежі. Лісівники та рятувальники відпрацьовували взаємодію між пожежно-рятувальними пiдроздiлами гарнiзону та добровільними дружинами, створеними на базі сільських рад, а також перевiряли оперативну готовність особового складу й пожежно-рятувальної техніки та працівників лісового господарства до дій у випадку виникнення пожеж у лісових масивах. Була змодельована ситуація, внаслідок якої через необережне поводження відпочивальників з вогнем у лісі зайнялася суха трава на площі 1000 м2. Суха, тепла погода сприяла швидкому розповсюдженню вогню, а тому виникла загроза поширення пожежі. Майстер лісу повідомив лісничого Шепарівського лісництва про виникнення пожежі. Лісничий терміново проінформував керівництво лісгоспу, оповістив працівників для підготовки засобів пожежогасіння про виникнення пожежі. Внаслідок посилення вітру відбулося загоряння хмизу та виникла низова пожежа в лісовому масиві на площі 1000 м2. Лісничий  провів розвідку місця пожежі, визначив вирішальний напрямок. По прибутті до місця пожежі керівник лісгоспу викликав спеціальні служби взаємодії.

Площа пожежі сухої трави збільшилася до 1000 м2, розповсюджувалася у напрямку с. Годи-Добровідка. Головний лісничий Коломийського лісгоспу повідомив голову П’ядицької ОТГ щодо залучення добровільної пожежної дружини (ДПД) з підручними засобами пожежогасіння. До місця пожежі прибули члени ДПД с. Годи-Добровідка. Вони створили резерв для запобігання розповсюдження пожежі з півночі підручними засобами пожежогасіння.

На місці виклику створили оперативний штаб. Завдяки спільним зусиллям лісівників та рятувальників модельовану пожежу ліквідовано.

Після завершення навчань заступник начальника Управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Дембич Іван Іванович та перший заступник голови Коломийської райдержадміністрації Печенюк Нестор Євгенович відзначили високий професіоналізм працівників ДП «Коломийський лісгосп» з питань організації захисту лісу від пожеж.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.