Державне підприємство  «Коломийське лісове господарство» діє на підставі Статуту затвердженого наказом Державного комітету лісового господарства України 26.11.2007р. №731.

ДП  «Коломийський лісгосп»  засноване на державній власності, входить до складу Івано-Франківського обласного управління лісового  господарства  і  підпорядковане  Державному Агентству лісових ресурсів України.

Лісгосп створений з метою:

– організації ведення лісового господарства, включаючи питання охорони, захисту, раціонального використання лісових ресурсів та відтворення лісів, наданих в постійне користування держлісгоспу.

-охорони,    відтворення   та   раціонального   використання державного мисливського фонду на території мисливських угідь, закріплених за держлісгоспом. Основними напрямками діяльності держлісгоспу є:

– проведення заходів по відновленню лісів, підвищенню їх продуктивності, створенню насаджень із швидкоростучих і технічно цінних порід, які в найкоротший строк дають велику кількість деревини народному господарству; здійснення заходів по заміні малоцінних низькопродуктивних насаджень на високопродуктивні, заліснення малопродуктивних земель, які не використовуються в сільському господарстві; організація лісонасінневої справи і лісових розсадників;

– збереження та поліпшення стану водоохоронних захисних лісів і насаджень зелених зон навколо міст і промислових центрів, з веденням в них лісового господарства з режимом, у відповідності з цільовим призначенням цих міст і промислових центрів;

– заліснення вододілів і створення водоохоронних лісонасаджень вздовж великих річок і їх приток:

– поліпшення стану і підвищення продуктивності лісів;

– охорона лісів і захисних насаджень від незаконних порубів, пошкоджень;

– охорона лісів і захисних насаджень від пожеж та захист лісів від хвороб та шкідників;

– виробництво  товарів   народного   споживання   з   відходів

деревини;

– організація ведення мисливського господарства;

– ведення підсобного сільського господарства;

– здійснення зовнішньоекономічної діяльності;

– інші види діяльності, що випливають з мети та предмету діяльності і не заборонені чинним законодавством України.

ДП  «Коломийський лісгосп» створено  в   1939  році   на  базі   таких лісництв; Отинійське, Шепарівське, Майданське. Печеніжинське і Кропивещанське   загальною   площею   41696 га. В 1959 році реорганізований в Коломийський лісокомбінат, в який входило 14 лісництв         Коломийського, Косовського, Снятинського, Городенківського, Тлумацького і Надвірнянського районів.

В 1995 році знову реорганізований в держлісгосп на базі 8 лісництв і лісонасіннєвого господарства загальною площею 26900 га.

В складі держлісгоспу 16 майстерських дільниць та 82 обходи. Загальна площа Коломийського держлісгоспу складає 26900 га. в тому числі вкрита лісовою рослинністю площа – 25040 га. лісові культури – 10439 га.

Землі лісового фонду розподіляються так:

– ліси І першої групи – 9940га. або 37 %ч в тому числі ліси захисних функцій – 1135 га – 4%. ліси, що виконують санітарно  –   гігієнічні   функції  –  2265   га   –   9%.   ліси спеціального цільового призначення – 6540 га – 24%; – ліси II групи – 16960 га – 63%.

На території держлісгоспу виділено природно заповідний фонд на площі 6961 га, що складає 26% від площі лісів держлісгоспу.

За час організації лісгоспу, створено лісові культури на площі 690,5 га . приживленість їх становить 953%. Для підвищення продуктивності та якості лісів в держлісгоспі створена клонова лісонасіннєва плантація з ялиці білої, ялини звичайної, модрини європейської та дугласії на площі 50 га. Заготовлено насіння модрини європейської – 176 кг. ялиці білої – 1195 кг. Клонові плантації модрини європейської, ялиці білої та смереки звичайної атестовані і занесені в державний реєстр.

Для вирощування сіянців і саджанців закладено 20 розсадників загальною площею 21 га. де щорічно вирощується біля 500 тисяч сіянців і 40 – 50 тисяч саджанців основних лісоутворюючих і декоративних порід.

Коломийський держлісгосп повністю забезпечує себе посадматеріалом для посадки лісових культур, надлишок посадматеріалу лісоутворюючих порід та саджанців декоративних порід реалізовує.

Значний обсяг робіт виконано по створенню матеріально – технічної бази. Побудовано нижній склад потужністю 25 тиском, деревини в рік, що дає можливість проводити 100 відсоткове сортування деревини та її раціональну розробку. Введено в дію дільницю переробки деревини площею 800 кв. м., де переробляється низькосортна деревина, що дає можливість збільшити реалізацію продукції на зовнішній і внутрішній ринок на 50%. в тому числі на експорт – 32,3%.

В 2003 році проведено реконструкцію та впорядкування ботанічного державного заказника «Княждвірський», а також музею природи.