Лісівники ДП «Коломийське лісове господарство» та пожежники провели навчання з гасіння лісових пожеж

Створюємо ліси разом – посадка лісу в Отинійському лісництві
16.04.2021
Спільна нарада керівництва Коломийського РУ ГУ ДСНС в області з працівниками ДП «Коломийський лісгосп»
20.05.2021
Показати всі

Лісівники ДП «Коломийське лісове господарство» та пожежники провели навчання з гасіння лісових пожеж

Щорічно лісові пожежі завдають непоправних збитків природі та державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. У вихідні й святкові дні ліс відвідує чимала кількість людей, що призводить до різкого зростання джерел вогню.
За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й казати – лік може йти на мільйони. Величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.
Працівники ДП «Коломийський лісгосп» з усією відповідальністю ставляться до запобігання та захисту лісових масивів від пожеж.
У Коломийському лісгоспі створено 2 пожежних модулі на базі автомобіля УАЗ ємкістю 1м3 з мотопомпою та причіпний пожежний модуль з бочкою ємкістю 3м3 та мотопомпою, пожежного автомобіля на базі ГАЗ-66.
19 квітня в урочищі «Діброва», ДП «Коломийський лісгосп» квартал 50, виділ 4, згідно з затвердженим планом взаємодії, відбулися тактико-спеціальні навчання з ліквідації лісової пожежі.
Лісівники та рятувальники відпрацьовували взаємодію між пожежно-рятувальними пiдроздiлами гарнiзону, добровільними дружинами створеними на базі с. Сопів, медиків та роботу поліції при пожежі. Перевiряли оперативну готовність особового складу й пожежно-рятувальної техніки та працівників лісового господарства до дій у випадку виникнення пожеж у лісових масивах.
Була змодельована ситуація, внаслідок якої через необережне поводження відпочивальників з вогнем у лісі зайнялася суха трава на площі 1000 м2. Суха, тепла погода сприяла швидкому розповсюдженню вогню, а тому виникла загроза поширення пожежі. Майстер лісу повідомив лісничого Слобідського лісництва про виникнення пожежі. Лісничий терміново проінформував керівництво лісгоспу, сповістив працівників для підготовки засобів пожежогасіння. Внаслідок посилення вітру відбулося загоряння хмизу та виникла низова пожежа в лісовому масиві на площі 1000 м2. Лісничий провів розвідку місця пожежі, визначив вирішальний напрямок. По прибутті до місця пожежі керівник лісгоспу викликав спеціальні служби взаємодії. Площа пожежі сухої трави збільшилася до 1000 м2, розповсюджувалася у напрямку с. Сопів. Головний лісничий Коломийського лісгоспу повідомив голову Печеніжинської ТГ щодо залучення добровільної пожежної дружини (ДПД) з підручними засобами пожежогасіння. До місця пожежі прибули члени ДПД с. Сопів. Вони створили резерв для запобігання розповсюдження пожежі з півночі підручними засобами пожежогасіння.
На місці виклику створили оперативний штаб. Завдяки спільним зусиллям лісівників, добровільних дружин та рятувальників модельовану пожежу ліквідовано.
При гасінні було задіяно 22 працівника лісової охорони Коломийського лісгоспу; Коломийського МРВУ ДСНС – 12 працівників; Сопівська добровільна пожежна дружина – 6 осіб; поліція – 4 працівника; медики – 3 працівника; представники ЗМІ – 3 працівника.
Подібні тактико-спеціальні навчання з гасіння лісових пожеж також провели в Чернелицькому лісництві 16 квітня 2021 року та у Заболотівському лісництві 19 квітня 2021 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.