ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ «ВІДНОВЛЮЄМО ЛІСИ РАЗОМ»
02.03.2020
До уваги бажаючих прийняти участь в акції “Відновлюємо ліси України”
02.03.2020
Показати всі

Лісокультурна компанія 2020 р.

Один з найвідповідальніших та найважливіших етапів, до якого лісівники готуються заздалегідь, є весняна лісокультурна кампанія.
Відтворення лісів, що проводиться у формі їх відновлення та лісорозведення, – це здійснення певних заходів відповідно до природоохоронних вимог з метою створення нових лісонасаджень. Тож щороку перед початком лісокультурних робіт у державних лісогосподарських підприємствах галузевого облуправління проводяться кущові наради із захисту проектів лісових культур, які представляють головні лісничі, лісничі та інженери з лісових культур.
На нарадах зверталася увага на принципи та підходи у проектуванні майбутніх лісових насаджень, а саме: відповідність проектованих лісових порід типам умов місцезростання; змішування головних та супутніх деревних порід за принципами лісового симбіозу; введення до складу лісових культур чагарників та плодових дерев; проектування створення кормових реміз та протипожежних бар’єрів; введення у склад порід-інтродуцентів.
Цього року обсяги відтворення лісу в ДП “Коломийське лісове господарство” складуть 56 гектарів. Посадка лісу буде проведена на свіжих не задернілих зрубах в свіжих та вологих грабових судібровах та дібровах. Заплановано посадку 137 тис. шт. саджанців лісових порід (дуб – 94%, модрина – 2%, бук – 3%, ялиця – 1%). Весь посадковий матеріал, вирощений на власних розсадниках з насіння, яке зібрано на постійних лісонасіннєвих ділянках, генетичних резерватах та клонових плантаціях держлісгоспу. Для весняного лісовідновлення у 2020 році на кожен суцільний зруб працівники господарства складають: детальний проект лісових культур, де вказано лісництво, квартал, виділ, площу, головну породу, тип лісорослинних умов, спосіб посадки, кількість запланованого посадкового матеріалу, а також схему змішування культур задля підвищення стійкості насаджень до несприятливих умов, шкідників та катаклізмів. Головною метою лісовідновлення є збереження і відновлення корінних деревостанів регіону та забезпечення вирощування продуктивних, біологічно-стійких цінних деревостанів.
Підготовку ґрунту під лісові культури було розпочато в 2019 р. (15 га) і продовжено в поточному році (24 га).

Станом на 02 березня 2020 року в ДП “Коломийське лісове господарство” вже посаджено 11,5 га лісових культур.

в тому числі:

– Отинійське лісництво – 3,3 га

– Шепарівське лісництво – 5,3 га

– Чернелицьке лісництво – 2,9 га

  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.