Прайс-лист на декоративний садивний матеріал на весну 2017р.
29.01.2012
Первоцвіт – 2017
01.02.2012
Показати всі

Лісові пожежі та боротьба з ними

Мабуть, найбільша біда для лісів України – пожежі, які небезпечні не тільки тим, що гинуть дерева, звірі, птахи, комахи, часто жертвами вогняної стихії стають люди, серйозної шкоди наноситься сільськогосподарським об’єктам і населеним пунктам.
Ліси по праву називають зеленими легенями планети. Не випадково більшість оздоровчих закладів та будинків відпочинку знаходяться на лісових узліссях або поблизу них. Також ліси сприяють збереженню вологи у ґрунті, стримують суховії, створюючи цим природні умови для підвищення врожайності усіх сільськогосподарських культур.
Однак, на превеликий жаль, є люди, які цього не усвідомлюють і вважають, що в лісі все дозволено: можна розводити багаття, залишати сміття, ламати дерева, топтати, рвати і знищувати рослинність.
Лісова пожежа завжди починається через зовнішні причини. Іноді випадкова блискавка підпалює ліс, але набагато частіше (майже в 97% випадків!) пожежа є наслідком неправильних дій людини. Вчені підрахували, що 50-70% пожеж виникає в радіусі 5 км від населених пунктів, а за межами 20 км – всього лише 3-10%. Тому, щоб не знищити ліс і не постраждати самому, необхідно дотримуватися заходів пожежної безпеки.
По-перше, необхідно обережно поводитися з вогнем. Не кидайте на землю непогашені сірники і недопалки. Найбезпечніше використані сірники складати назад в коробки, які приносити додому, – це надійна гарантія, що жоден сірник не стане причиною загоряння.
Особливої уваги вимагає багаття. Не можна розводити вогонь у місцях із сухою травою або мохом, на лісосіці з безліччю сухих гілок, під кронами дерев, на місцях старих пожеж. Вибравши місце для вогнища, акуратно зніміть верхній шар дерну і складіть його неподалік, а на розчищеній ділянці розведіть вогонь. Перед відходом зі стоянки багаття обов’язково залийте водою, а якщо води немає, засипте вогнище шаром землі, а потім покладіть знятий дерен. Так ви не тільки вбережете ліс від пожежі, а й допоможете йому швидко залікувати нанесену рану.
По-друге, приїжджаючи в ліс на автомобілі або мотоциклі, стежте, щоб з вихлопної труби не вилітали іскри, які теж можуть стати причиною пожежі. Використовуйте тільки справні засоби пересування або спеціальні іскрогасники. Якщо вам необхідно підремонтувати машину (або будь-яку іншу техніку), ні в якому разі не залишайте після себе промаслені або покриті жиром ганчірки і дрантя: в певних умовах вони здатні до самозаймання.
По-третє, не залишайте в лісі сміття, особливо скляні банки або пляшки. Осколок скла може, як лінза, сфокусувати сонячні промені і викликати велику лісову пожежу. Навесні лісові пожежі часто виникають через підпали сухої тогорічної трави. У такому випадку полум’я знищує в ґрунті всю корисну мікрофлору, завдяки якій рослини протистоять хворобам і шкідникам. Сумна статистика свідчить про щорічне різке збільшення кількості лісових пожеж, особливо у період святкових та вихідних днів, коли велика кількість громадян відправляється до лісів на відпочинок. На жаль, нерідко народні гуляння в лісі закінчуються лихом для природи та людей. Несвідомі громадяни, які не задумуються про наслідки своєї недбалості поводження з вогнем у лісових масивах.
Для запобігання лісових пожеж працівниками лісової охорони ДП “Коломийський ЛГ”, Коломийським міжрайонним відділом ДСНС, поліцією проводяться спільні рейди по виявленню неконтрольованих підпалів сухої трави поблизу лісових масивів. Під час рейдів проводяться бесіди з рекреантами про небезпеку розкладання вогнищ в не відведених для цього місцях.
Важко переоцінити ті задоволення і користь, які ми отримуємо від спілкування з природою. Як багато дає нам перебування у лісових масивах!
Кожен з нас навесні поспішає побувати там, де розквітає природа та духмяніє нове зелене життя. Можливо, якщо дбайливе ставлення до лісу буде таким же, як до власного двору, якщо для людини, яка живе поруч чи віддалік, ліс буде не чужий, не так часто траплятимуться пожежі?!
Якщо Ви побачили лісову пожежу, то по можливості зразу зателефонуйте в державну службу з надзвичайних ситуацій за номером 101, Вашу сільську або селищну раду або до чергового в ДП “Коломийський ЛГ” на гарячий номер +380673430606 та повідомте, де Ви знаходитесь.  Вкажіть певні орієнтири, за допомогою яких можна б було визначити місце пожежі.
При гасінні лісової пожежі старайтесь дотримуватися певних правил:
– гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, забиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами;
– під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з виду інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв’язок за допомогою голосу;
– будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;
– небезпечно входити в зону задимлення, якщо видимість менше 10 м;
– не тікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;
– з небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму поширення вогню;
– якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що над самою поверхнею землі, – воно тут менш задимлене; рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;
– особливо будьте обережні у місцях торф`яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому рухайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів.

Провідний інженер ОЗЛ  О.Соколов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.