На Коломийщині лісівники ДП «Коломийське лісове господарство» та пожежники провели навчання з гасіння лісових пожеж

Преса про нас. Голос України №73 (6828), четвер 19 квітня 2018 року
22.03.2012
Тиждень охорони довкілля
24.03.2012
Показати всі

На Коломийщині лісівники ДП «Коломийське лісове господарство» та пожежники провели навчання з гасіння лісових пожеж

Навчання з гасіння лісових пожеж
Щорічно лісові пожежі завдають непоправного збитку природі і державі.Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. У вихідні й святкові дні ліс відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання джерел вогню.
За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й казати – лік може йти на мільйони. Величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.
Працівники ДП «Коломийський лісгосп» з усією відповідальністю ставляться до запобігання та захисту лісових масивів від пожеж. Протягом 2018 року ДП «Коломийський лісгосп» було створено 2 пожежних модулі на базі автомобіля УАЗ ємкістю 1м3  з мотопомпою та причіпний пожежний модуль з бочкою ємкістю 3м3  та мотопомпою, проведено плановий ремонт  пожежного автомобіля на базі ГАЗ-66. 26 квітня в урочищі «Велика Кам’янка», згідно затвердженого плану взаємодії, відбулися тактико-спеціальні навчання з ліквідації лісової пожежі. Лісівники та рятувальники відпрацьовували взаємодію між пожежно-рятувальними пiдроздiлами гарнiзону та добровільними дружинами створеними на базі сільських рад, а також перевiряли оперативну готовність особового складу й пожежно-рятувальної техніки та працівників лісового господарства до дій у випадку виникнення пожеж у лісових масивах. Була змодельована ситуація, внаслідок якої через необережне поводження відпочивальників з вогнем у лісі зайнялася суха трава на площі 1000 м2. Суха, тепла погода сприяла швидкому розповсюдженню вогню, а тому виникла загроза поширення пожежі. Майстер лісу повідомив лісничого Шепарівського лісництва про виникнення пожежі. Лісничий терміново проінформував керівництво лісгоспу, оповістив працівників для підготовки засобів пожежогасіння про виникнення пожежі. Внаслідок посилення вітру відбулося загоряння хмизу та виникла низова пожежа в лісовому масиві на площі 1000 м2. Лісничий  провів розвідку місця пожежі, визначив вирішальний напрямок. По прибутті до місця пожежі керівник лісгоспу викликав спеціальні служби взаємодії. Площа пожежі сухої трави збільшилася до 1000 м2, розповсюджувалася у напрямку с. Годи-Добровідка. Головний лісничий Коломийського лісгоспу повідомив голову П’ядицької ОТГ щодо залучення добровільної пожежної дружини (ДПД) з підручними засобами пожежогасіння. До місця пожежі прибули члени ДПД с. Годи-Добровідка. Вони створили резерв для запобігання розповсюдження пожежі з півночі підручними засобами пожежогасіння.
На місці виклику створили оперативний штаб. Завдяки спільним зусиллям лісівників та рятувальників модельовану пожежу ліквідовано.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.