Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів на 2020 рік
01.01.2021
Вітання з 8 березня
05.03.2021
Показати всі

Підгодівля диких тварин взимку – запорука їх збереження

Підгодівля диких тварин взимку – запорука їх збереження

    У людей зима асоціюється зі святами та веселощами – Новий рік, Різдво, різноманітні зимові розваги (санчата, ковзани, лижі, ліплення снігових баб, будівництво снігових фортець тощо).
А от для лісових мешканців – це час суворих випробувань на виживання внаслідок нестачі кормів: листя з дерев і кущів опало, пожовкла трава сховалась під сніговою товщею, і прогодуватись стає дуже важко.
Зниження температури повітря і збільшення снігового покриву в лісах зменшують можливість тваринам якісно і регулярно харчуватись тим, що зазвичай складає їхній раціон. Підгодівля, яку здійснюють працівники лісового господарства, дозволяє звірям поновити сили і втримати той вітамінний і жировий баланс, що сприяє їх адаптації до погодних умов і допомагає елементарно – вижити, коли звична природна їжа недоступна.
Щоб допомогти лісовим звірям пережити зимову нестачу кормів працівники всіх лісництв ДП «Коломийський лісгосп» заготовляють сіно, кормові віники з гілок листяних порід дерев, сіль, кукурудзу тощо. Все це періодично викладається на спеціально облаштованих кормових майданчиках, які тварини часто відвідують і де почувають себе спокійно.
Підгодівля диких тварин відіграє важливу роль у підтриманні чисельності їх поголів’я, служить вагомим чинником попередження чи зменшення пошкоджень лісового і сільського господарства, забезпечує виживання багатьох видів в екстремальних зимових умовах. Підгодівля диких тварин сіном – традиційний біотехнічний захід. Крім природних кормів для підгодівлі тварин вирощують різні однорічні та багаторічні кормові культури: озимі жито і пшеницю, горох, кукурудзу та ін. Перспективним є вирощування на невжитках багаторічних кормових культур, які відзначаються високою врожайністю зеленої маси та малою нормою висіву. Також заготовляють віники із пагонів (з листками) деревно-чагарникових порід, які найбільше поїдаються ратичними та зайцеподібними, а саме: ясеня, верби, осики, горобини, яблуні, груші та ін.
Зимова підгодівля мисливських тварин працівниками ДП «Коломийський лісгосп» спрямована на заготівлю певного запасу кормів з метою не годування тварин, а використання його у екстремальних умовах для рятування їх від голоду (глибокий сніговий покрив, різка зміна температур, ожеледиця тощо).
Проте слід пам’ятати, що підгодівля диких тварин без міри може призвести до їх адаптації до легкого добування кормів і відвикання від природного кормодобування.
Безперечно, стежити за порядком у лісових угіддях та допомагати диким тваринам є обов’язком працівників лісового господарства. Але і допомога сторонніх людей тваринам у часи, коли їм важко добувати їжу та харчуватись не є чимось надзвичайним – вона не перетворює жителів лісу на «пристосуванців», а лише спрямована на те, щоб тварина легше перенесла морози та зберегла життя до моменту, коли знову зможе сама добувати собі харч у звичний спосіб.
Дикі тварини – це наше багатство і наш обов’язок зберегти його для майбутніх поколінь, а понесені витрати на їх збереження окупляться митями прекрасних моментів спостереження за дикими мешканцями нашого краю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.