Прихід весни. Робота в шкільному лісництві лиш починається

Голова Держлісагентства розповів про стан лісової галузі за 2019 рік
06.03.2020
Ми системно змінюємо підходи до роботи у лісовій галузі, – Андрій Заблоцький
11.03.2020
Показати всі

Прихід весни. Робота в шкільному лісництві лиш починається

  Весна… Зелене царство природи поступово прокидається. На прогрітих сонцем галявинах цвітуть дивовижні рослини – первоцвіти, які пристосувалися цвісти тоді, коли в лісі на деревах ще немає листя, і кожен теплий сонячний промінчик доходить до самої землі. Підсніжник звичайний (білосніжний), шафран сітчастий, проліска дволиста, ряст порожнистий та ущільнений – це далеко не повний перелік первоцвітів, що зустрічаються на території нашого краю. Усі ці рослини перебувають на межі зникнення, більшість з них занесена до Червоної книги України.
Прикро, що останніми роками кількість первоцвітів значно скоротилася. Рослини, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення. Це відбувається внаслідок господарського освоєння місць зростання первоцвітів, намагання окремих людей перетворити їх на засіб заробітку. Рослини, які так нелегко виборювали право пестити людей свіжістю весняного оновлення, раптом опинились в тенетах людської жорстокості. І саме з вини людей зазнають бездушного винищення.
Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж пошкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки. Масовий збір первоцвітів знижує чисельність їх популяцій.
Про збереження первоцвітів турбуються й ліцеїсти – гуртківці Сопівського шкільного лісництва. Вони проводять пропаганду серед населення, роз’яснюючи, чому не можна зривати первоцвіти. Днями (4 березня) гуртківцями було ініційовано та проведено лекцію на тему: «Збережемо весняні первоцвіти» для ліцеїстів 4-5 класів, щоб діти ще змалку вчилися любові та бережному ставленню до природи.
Із приходом весни пробуджується природа. Весна вважається часом нових надій, пробудження природи, тепла і яскравих фарб.
Із приходом весни кожен господар намагається привести до ладу свою домівку та підготуватися до весняних польових робіт.
Дуже часто для боротьби із сухою травою використовують її підпал. Це справжнє стихійне лихо, оскільки гине не тільки суха трава, а й весь рослинний і тваринний світ на даній ділянці. Крім того, вітер може рознести вогонь на величезні площі, тим самим знищивши їх.
Із приходом весни велика кількість відпочиваючих їде до лісу. Ліс гостинно зустрічає своїх відвідувачів. Кращого відпочинку ніж на природі – в лісі й не вигадати. Але відпочиваючі часто забувають, що вони в цьому зеленому царстві тільки гості. Залишаючи після себе непогашені вогнища та недопалки сигарет, люди сприяють лісовим пожежам.
4 березня працівниками ДП «Коломийський лісгосп» було проведено лекцію на тему: «Лісові пожежі та боротьба з ними» для ліцеїстів Сопівського ліцею 4-8 класів.
Не дарма кажуть, що весну на своїх крилах нам приносять птахи. Після довгої зими вони повертаються в свої рідні місця, щоб знову вити гнізда та виводити пташенят. Не помиляючись, вони летять в те саме місце, звідки полетіли восени. Багатьом з них доводиться здійснювати далекий переліт з Африки.
До прильоту птахів готуються гуртківці Сопівського шкільного лісництва. Разом із вчителем трудового навчання ними вже виготовлено 35 шпаківень і ще заплановано зробити біля 100 штук. Пізніше шпаківні будуть розвішені ліцеїстами в рідному селі, лісових масивах Коломийшини і гостинно чекатимуть своїх господарів.
Робота шкільного лісництва є яскравим прикладом того, як треба турбуватися про природу, любов до якої тут виховують ще з юних років, що є надзвичайно важливим.
Прес-служба ДП «Коломийський лісгосп»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.