“Сезон тиші” з 1 квітня по 15 червня 2016 року

Інформація про охорону лісу від пожеж та незаконних рубок
22.01.2012
Створення нових лісонасінневих плантацій в ДП «Коломийський лісгосп»
22.01.2012
Показати всі

“Сезон тиші” з 1 квітня по 15 червня 2016 року

З 1 квітня по 15 червня оголошується «сезоном тиші» – у період масового розмноження диких тварин.
В березні народжуються дитинчата зайця-русака.  Вже з народження звірята проворні, пухнасті з розплющеними очима. Через п’ять-шість днів починають їсти, а через кілька тижнів вже готові до самостійного життя.
В квітні у диких кабанів народжуються смугасті поросята. Вони з нетерпінням чекають настання вечірніх сутінків і під їх покровом виходять на полювання, добуваючи з лісової підстилки шкідливих комах, червів та страшних ворогів молодих соснових насаджень – личинок хрущів.
У травні-червні народжуються рудуваті з білими плямами козуленята, які перші дні лежать – не ворухнуться в густій високій траві. Лише цілковита нерухомість і строкате плямисте забарвлення малят козулі і оленів добре маскуючи їх серед оточуючого середовища оберігають їх від численних ворогів.
Доля народженого молодняка диких корисних тварин перебуває в цілковитій залежності від того, які умови будуть створені в цей період.
В цей період треба дотримуватись: якнайменше турбувати диких тварин, не заважаючи їм піклуватися про потомство. Присутність людей у місцях, де живуть дикі тварини створює так званий «фактор турбування» який викликає у диких тварин стан постійного напруження, порушується ритм їх життєдіяльності.
Використання лісових ресурсів і проведення лісогосподарських заходів повинні здійснюватися з урахуванням збереження сприятливих умов для розмноження диких тварин. У період розмноження диких тварин лісова охорона та єгерська служба мисливського господарства особливу увагу мають приділяти для створення найкращих умов для розмноження диких тварин та вигодовування молодняка.
Виконання всіх цих заходів сприятиме збагаченню нашої природи, швидкому відтворенню і збільшенню чисельності корисних диких тварин.
Охороняючи мисливських диких тварин ми збільшуємо багатство природи, частиною якої являється і сама людина.

Міжрайонний мисливствознавець ДП «Коломийський лісгосп»    М. Ткач

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.