Спростування даних по рубках головного користування Чернелицького лісництва ДП “Коломийський лісгосп”

Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції “Соснові ліси: сучасний стан, існуючі проблеми та шляхи їх вирішення”
18.06.2019
Військово-патріотичне виховання молоді
24.06.2019
Показати всі

Спростування даних по рубках головного користування Чернелицького лісництва ДП “Коломийський лісгосп”

Головному редактору

Медіацентру «Край»

І.Я. Терлецькому

 

Роз’яснення про призначення рубок головного користування до статті в газеті «Край» (Городенківська газета № 24 (1511) від 13 червня 2019 року.

   Заготівля деревини під час проведення рубок головного користування здійснюється з дотриманням принципів безперервного, невиснажливого і раціонального використання лісових ресурсів, збереження умов відтворення високопродуктивних деревостанів, їх екологічних та інших корисних властивостей.

   Ділянки для проведення рубок головного користування призначаються на підставі матеріалів базового та безперервного лісовпорядкування проведеного Львівською лісовпорядною експедицією, з урахуванням Правил рубок головного користування затверджених наказом Державного комітету лісового господарства України 23.12.2009р. № 364. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26 січня 2010 р. за № 85/17380.

    Згідно статті 48 Лісового кодексу України у матеріалах лісовпорядкування дається якісна і кількісна характеристика кожної лісової ділянки, комплексна оцінка ведення лісового господарства, що є основою для розроблення на засадах сталого розвитку проекту організації та розвитку лісового господарства відповідного об’єкта лісовпорядкування.

    Матеріали лісовпорядкування затверджуються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства (Державне агентство лісових ресурсів України), за погодженням центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища (Міністерство екології та природних ресурсів України). Згідно з наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 23.12.2010 № 591 для ДП «Коломийський лісгосп» на 2011-2019 роки затверджено розрахункову лісосіку для заготівлі деревини в порядку рубок головного користування.

   Затверджені матеріали лісовпорядкування є обов’язковими для ведення лісового господарства, планування та прогнозування використання лісових ресурсів.

   На підставі вище наведених нормативних документів згідно Порядку видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007 року № 761 виписується та видається лісорубний квиток з урахування Санітарних правил в лісах України затверджених постановою КМУ № 555 від 27.07.1995 р. в редакції постанови КМУ № 756 від 26.10.2016р., Закону України Про тваринний світ ст. 39, де не забороняється проведення рубок головного користування суцільним способом у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня. Згідно з правилами рубок головного користування в грабових деревостанах проводяться суцільнолісосічні рубки. В одному кварталі допускається одночасно кілька зарубів. Вік призначення таких рубок в експлуатаційних лісах на рівнині 51-60 років площею одної ділянки небільше 5 га, в лісах з обмеженим режимом користування (Дністровський регіональний ландшафтний парк) 61-70 років площею одної ділянки небільше 3 га.

  Чернелицьким лісництвом рубаються ділянки площею не більше 1 га, що забезпечую дотриманням принципів безперервного, невиснажливого і раціонального використання лісових ресурсів, збереження умов відтворення високопродуктивних деревостанів, їх екологічних та інших корисних властивостей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.