Створення нових лісонасінневих плантацій в ДП «Коломийський лісгосп»

“Сезон тиші” з 1 квітня по 15 червня 2016 року
22.01.2012
Інформація про лісопорушення та хід розгляду справ в правоохоронних органах станом на 01.06.2016 року
23.01.2012
Показати всі

Створення нових лісонасінневих плантацій в ДП «Коломийський лісгосп»

Головним завданням сучасного лісівництва в Україні є підвищення продуктивності і покращення якості лісів, чого намагається досягти та впроваджує ДП «Коломийське лісове господарство».
Для виконання поставленого завдання лісівники підприємства вирішили створити лісонасіннєву базу на селекційній основі шляхом створення лісо насіннєвих плантацій модрини європейської (Larix decidua), ялиці білої (Abies alba), ялини європейської (Picea excelsa) та дугласії зеленої (Pseudotsuga taxifolia). В 1983 р. Харківським філіалом інституту «Союзгіпролісгосп» розроблено проект створення лісонасіннєвої плантації площею 50 га в урочищі «Глибока» Шепарівського лісництва.
Плантацію створювали на місці суцільної вирубки дубово – грабового насадження віком 25-35 років. Після вирубки проводили суцільне розкорчовування з наступним переорюванням і культивацією. Перед закладкою плантації провели ряд підготовчих робіт; огорожу території, будівництво внутрішніх доріг, влаштування канав та розбивку полів і лише після цього приступили до закладки плантації.
Для закладки плантацій використовувались прищеплені саджанці модрини європейської , ялиці білої, ялини європейської та дугласії зеленої для цього було використано живці зібрані із 73 плюсових дерев в Івано-Франківській, Львівській, Чернівецькій областях. При закладці застосовувалась лінійна схема змішування клонів цим самим досягається порівняно надійна ізоляція клонів від самозапилення. Розміщення клонів в ряду становить 6 м, між рядами 10 м.
З 1985 по 1987 роки було створено плантації першого порядку на площі 30 га., з них модрини європейської 5,0 га., ялиці білої 15 га., ялини європейської 5,7 га., дугласії зеленої 4,3 га., при цьому було висаджено 4905 саджанців.
Плодоношення на плантаціях розпочалось з 1992 р. І якість заготовленого насіння з кожним роком все покращувалась. Так в 2015 році було заготовлено 374 кг. насіння (модрини європейської – 60 кг першого класу; дугласії – 45кг схожість 52 %; ялиці білої – 179 кг першого класу; ялини європейської – 89 кг першого класу). Весною 2016 року на площі 2,5 га було закладено плантацію модрини європейської другого порядку. В перспективі планується розширення плантації модрини європейської до 5,0 га. та створення нових плантацій дугласії зеленої, ялиці білої, ялини європейської на площі 15 га.
Так як в подальшому ці плантації стануть постійною базою для одержання селекційно покращеного насіння, а отже запорукою виконання поставленого лісівниками завдання – докорінного покращення продуктивності та якості наших лісів.
Також для забезпечення лісгоспу високоякісним посадковим матеріалом на території лісонасіннєвого господарства проводиться посів селекційно – покращеного насіння ялиці білої, дугласії зеленої та модрини європейської.
Для успішного вирощування посадкового матеріалу створені посівні відділення, які забезпечено водопостачанням (проведена система штучного поливу), притінення та можливість захисту від ранніх приморозків. В подальшому цей посадматеріал використовуються для створення лісових культур.
Основна частка заготовленого насіння підприємством реалізовується іншим лісгоспам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.