Садять ліс і доглядають, вчаться – і перемагають
24.11.2021
Сортиментна структура на 2022 рік
10.12.2021
Показати всі

Зруби заліснені, села озеленені

Коломийський лісгосп підбиває підсумки осінніх лісокультурних робіт
Лісівники ДП «Коломийський лісгосп» на початку року взяли зобов’язання посадити цієї осені 74 тисячі нових дерев на площі у 20,8 гектари.
«Плани перевиконано. Посадили 77 тисяч сіянців на території у 21,3 гектари, – розповідає директор Коломийського лісгоспу Василь Синітович. – Лісовідновлення провели на 18 гектарах лісфонду, а решта – це лісорозведення на неужитках, тобто на малопродуктивних землях, де ніколи не було лісу. Зазвичай там складний рельєф, заболоченість. Не просто підготувати ґрунти під посадку, важко садити, а потім доглядати молоді дерева. Проте ми маємо значний досвід заліснення таких територій. Приємно бачити, як завдяки зусиллям наших працівників на них з’являються гарні ліси. Разом з Івано-Франківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства звернулися з пропозицією до територіальних громад, що є в зоні діяльності нашого лісогосподарського підприємства, надати нам можливість заліснити неужиткові землі. Це гарна економічна і екологічна інвестиція в майбутнє Прикарпаття».
До осінньої лісокультурної кампанії лісгоспу, як і раніше, активно долучилися жителі громад, керівники органів місцевого самоврядування, учні і педагоги місцевих навчальних закладів, духовенство.
«Вдячні лісгоспу за надані якісні саджанці, якими спільними зусиллями і з Божою поміччю доповнили алею і парк на території Угорницького Спасо-Преображенського монастиря, – каже єпископ Коломийський отець Павло. – У 2017 році тут висадили алею з дубів і лип на честь Небесної сотні і наших воїнів, загиблих за Україну у війні на Донбасі. А також з благословення митрополита Галицького владики Андрія у нашому монастирі закладено меморіальний сквер на честь героїв АТО з Івано-Франківщини».
В посадці дерев на території монастиря разом з лісівниками взяли також участь учні і педагоги Отинійського професійного училища енергетичних технологій.
А учні і викладачі Отинійського ліцею, також учні шкільного лісництва, що діє при Сопівському ліцеї, допомагали лісівникам в рамках акції «Зелена країна», започаткованої з ініціативи президента України Володимира Зеленського. Вони висаджували малі деревця, зокрема, на лісових ділянках Отинійського і Заболотівського лісництв.
Окрім всього, Коломийський лісгосп надав безкоштовно територіальним громадам 740 саджанців різноманітних дерев для озеленення населених пунктів.
«Весь посадковий матеріал вирощений в розсадниках, які діють при кожному нашому лісництві, – наголошує головний лісничий лісгоспу Володимир Рошнівський. – Насіння також заготовляли самі. З початку року зібрали 2 тони 365 кілограмів. З них найбільше – дубу звичайного, це 2 тони 120 кг. А також 23 кг ялини, 129 кг ялиці, 6 кг модрини, 28 кг горіху чорного і 50 кг горіху грецького, по 3 кг клену, липи, в’язу. Насіння хвойних порід зібрано з клонової плантації модрини європейської, ялиці білої і смереки звичайної, яка пройшла державну атестацію і занесена в держреєстр. Насіння дубу – з постійних лісонасіннєвих ділянок, решта – з елітних дерев лісфонду. Тому воно якісне, з нього зростають гарні ліси».
Загалом цього року Коломийські лісівники посадили молоді дерева на території у 42,1 гектари, використавши для цього 137,3 тисячі штук власного посадкового матеріалу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.